przykładowe zagadnienia

PRZYKŁADOWE TEMATY

„Życie jest ruchem.” – poświęcony jest prawidłowej postawie – co ją kształtuje, jak walczyć z nawykami negatywnymi i jak kształtować pozytywne, prezentacja ćwiczeń codziennych.

„Zdrowi i odporni cały rok.” – omawiamy czym jest odporność, jakie czynniki mają na nią wpływ, doradzamy, w jaki sposób ją podnosić.

„Pokonaj siebie! Obudź w sobie energię i radość!” – dotyczy depresji sezonowej (jesienno- zimowej), jej przyczyn, sposobów na przygnębienie.

„Idź przez życie radośnie i w zgodzie ze sobą.” – temat poświęcony stresowi: czym jest stres – jego rodzaje, czym jest sytuacja stresowa, sposoby na neutralizację negatywnego wpływu stresu na organizm.

„Odważ się! Chudnij z głową i skutecznie”– zajmujemy się tematem odchudzania, jako kompleksowego działania- żywienia, stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych, wysiłku fizycznego, pozytywnego myślenia (techniki motywacyjne, wizualizacje).

„Nordic Walking- spacer po zdrowie.” – przybliżamy pojęcie marszu nordyckiego – kiedy powstał, jakimi zasadami się kieruje, korzyści płynące z uprawiania tego sportu, wskazania i przeciwwskazania, jak dobrać sprzęt i strój.

„Wstydliwy problem- nietrzymanie moczu.” – omawiamy trudny, bo wstydliwy problem nietrzymania moczu. Inkontynencja jest bagatelizowanym problemem dotyczącym ok.10% populacji kobiet po 30 roku życia, 30-35%- po 45 roku życia, 50 %- po 60 roku życia. Stanowi problem zdrowotny i społeczny. Doradzamy jak zapobiegać i jak zmniejszać dolegliwość, a nawet całkowicie ją wyeliminować, prowadząc aktywny i zdrowy styl życia.

„Cienie i blaski życia po 50-tce” – omawiamy straty i korzyści wynikające z upływającego czasu i jego wpływu na zmniejszenie aktywności fizycznej, zawodowej i społecznej.